форум за футбол
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кафе с цигара или цигара без кафе?!

5 posters

Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  jims22 Нед Фев 14, 2010 4:58 pm

Тук нека обменяме мнения за тютюнопушенето.Можем ли без него или не и нека тези ,които са се отказали от този порок споделят как са успели?Можем ли без цигара със сутрешното кафе?Или още един "пирон в ковчега" е без значение?

Пропуших на 13. Покрай една мацка и то като на майтап. Няколко часа след първата ми цигара вече ми се пушеше. Сега, 17 години по-късно ги отказвам. Отново. Преди време бях правил някакъв опит - в офиса не се пуши, и като постъпвах на тази работа, реших че ще е добре да не пуша. Уви - изтърпях около 3-4 дни. Този път мотивацията ми е от друг тип. Реших да престана с цигарите не защото трябва, а защото аз така искам. Дадох си сметка колко смешно изглежда отстрани, колко гадно е за тези които не пушат, и как вредя на близките си без да го искам. Знаех, че съм зависим - и но те само психологически. При мен си ги имаше и двете зависимости. Пафках си по кутия и половина червено боро...
Та за отказването. До тук седмица без цигари. Гадно е - особено началото. Първите два-три дни бях кълбо от нерви. Изпитвах огромен дискомфорт свързан със странни усещания като изтръпвания, притъпено главоболие, пристъпи на нечовешки глад и свръхчустрителност. В момента продължавам да се боря със спонтанните импулси които ме връхлитат. Не изисква особено усилие на волята да ги потиснеш - имам усещането, че ще успея. Знам, че мога без гадните цигари, както и знам че не ми трябват за да се чуствам добре.
jims22
jims22
Admin

Брой мнения : 189
Reputation : 1
Join date : 20.01.2010

https://bgliga.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Re: Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  pepo Нед Фев 14, 2010 5:36 pm

Иска се голяма воля и страшен инат!Пробвай с електронна цигара!
pepo
pepo

Брой мнения : 32
Reputation : 0
Join date : 08.02.2010
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Re: Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  master kenobi Нед Фев 14, 2010 5:42 pm

С ел.цигарата няма да стане.Пушенето в по голяма степен е навик,отколкото зависимост,затова няма смисъл да се връщаме към навиците.Единсвения начин е комбинацията воля+търпение.Аз също съм пушач и съм ги спирал един път,за около година.Трябва да ви кажа че за около месец и половина се отвиква от този навик,и идва следващия момент когато почваш да ги мразиш.
master kenobi
master kenobi

Брой мнения : 92
Reputation : 0
Join date : 01.02.2010
Age : 52
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Re: Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  Apolon1989 Вто Мар 16, 2010 3:29 pm

Рацбира се с цигарка кафе бес цигара е като л...о бес пара

Apolon1989

Брой мнения : 14
Reputation : 0
Join date : 14.03.2010

Върнете се в началото Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Re: Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  Nicky Вто Мар 16, 2010 4:55 pm

Нито пия кафе, нито пуша цигари, от време на време когато много ми се спи, удрям 3в1 Smile

Nicky

Брой мнения : 42
Reputation : 0
Join date : 23.01.2010

Върнете се в началото Go down

Кафе с цигара или цигара без кафе?! Empty Re: Кафе с цигара или цигара без кафе?!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите